HP

HP, największa na świecie firma w branży informatycznej, ułatwia klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom wykorzystanie nowych technologii, oferując rozwiązania do drukowania, urządzenia komputerowe, oprogramowanie, usługi oraz infrastrukturę informatyczną.

HP sprzedaje 1 000 000 drukarek tygodniowo.

HP jest przedsiębiorstwem z branży zaawansowanych technologii, które prowadzi działalność w ponad 170 krajach. Zajmuje sie opracowywaniem technologii i usług, które mogą pomóc przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w rozwiązywaniu problemów, osiąganiu celów, wykorzystywaniu możliwości, spełnianiu aspiracji i realizacji marzeń. Dzięki nowym pomysłom i sposobom myślenia tworzy coraz prostsze, lepsze i pewne rozwiązania technologiczne, które stale przyczyniają się do poprawy sposobu życia i pracy klientów.

Tylko HP ma tak kompleksową ofertę produktów wykorzystujących zaawansowane technologie. Obejmuje ona infrastruktury informatyczne, urządzenia kieszonkowe oraz superkomputery o największej na świecie mocy obliczeniowej. Znajdują się w niej również produkty i usługi z dziedzin takich jak fotografia i rozrywka cyfrowa oraz systemy obliczeniowe i systemy drukowania dla klientów indywidualnych. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy może znaleźć produkty, usługi i rozwiązania idealnie dostosowane do własnych potrzeb.

Informacje o Spółce

Hewlett-Packard Company (NYSE: HPQ)
Centrala: Palo Alto, Kalifornia
HP obsługuje ponad miliard klientów w przeszło 170 krajach na sześciu kontynentach.
Firma zatrudnia około 304 tys. pracowników na całym świecie.
Miejsce HP w rankingu Fortune 500 za 2009 r.: 9
Przychody HP za rok fiskalny 2009 r. wyniosły 114,6 mld USD.
Misją HP jest opracowywanie nowych technologii i usług, które zwiększą zyski przedsiębiorstw, przyniosą korzyści społeczeństwom oraz podniosą poziom życia możliwie największej liczby ludzi.
HP przeznacza rocznie 3,5 mld USD na badania i rozwój produktów, rozwiązań i nowych technologii.

HP znajduje się:
na 1. miejscu na świecie wśród producentów drukarek atramentowych, urządzeń wielo- i jednofunkcyjnych, monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych, drukarek wielkoformatowych, skanerów, serwerów druku oraz materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych i laserowych*,

 • na 1. miejscu na świecie wśród producentów komputerów biurkowych i notebooków, a także
 • na 2. miejscu na świecie wśród producentów komputerów kieszonkowych i stacji roboczych*,
 • na 1. miejscu na świecie wśród producentów serwerów typu blade, opartych na systemach x86, Win dows®, Linux, UNIX oraz serwerów uniksowych klasy wyższej,
 • na 1. miejscu na świecie pod względem całkowitej liczby dyskowych systemów pamięci masowej,
 • na 1. miejscu na świecie pod względem udziału w rynku oprogramowania do zarządzania systemami rozproszonymi*,
 • na 1. miejscu na świecie pod względem jakości oprogramowania do automatyzacji*,
 • na 2. miejscu na świecie pod względem usług informatycznych**,
 • na 15. miejscu w rankingu „Najbardziej nowatorskie firmy świata” (World’s Most Innovative Companies) magazynu BusinessWeek, na wszystkich czterech indeksach FTSE4Good — amerykańskim, światowym, brytyjskim i europejskim — obejmujących firmy, które najlepiej spełniają światowe standardy odpowiedzialności korporacyjnej,
 • na 24. miejscu listy najbardziej niezawodnych i odpowiedzialnych firm (Accountability Rating) za rok 2007 — pierwszego globalnego rankingu oceniającego 100 największych przedsiębiorstw świata pod względem działalności na rzecz społeczeństwa i środowiska,
 • na 10. miejscu na świecie oraz na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych w opracowanym przez magazyn The Economist rankingu firm działających na rzecz społeczeństwa i środowiska, na liście Global 100 z 2009 r. uwzględniającej firmy najbardziej dbające o równowagę ekologiczną oraz jest wymieniany w światowym indeksie zrównoważonego rozwoju (Dow Jones Sustainability World Index).

Czy wiesz, że…?

 • Sprzedaje 48 milionów komputerów rocznie.
 • Jeden z każdych trzech serwerów sprzedawanych na całym świecie został wyprodukowany przez HP.
 • Oprogramowanie HP umożliwia nawiązywanie połączeń ponad 100 milionom użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie.
 • HP pomaga 50 milionom użytkowników przechowywać i udostępniać w Internecie ponad 4 miliardy zdjęć.
 • HP obsługuje 200 największych banków i ponad 130 najważniejszych giełd na świecie.

Dane ogólnoświatowe pochodzące z raportu IDC za II kwartał 2008 r.
** IDC; Gartner, kwiecień 2008 r. Badanie udziału w światowym rynku usług informatycznych (IT Services Market Metrics Worldwide Market Share)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *